Posty

JUŻ NIEDŁUGO WAKACJE

Obraz
W czerwcu Dzień Dziecka obchodziliśmy na placu zabaw. Było kreatywnie, zabawnie i niezwykle miło. Odwiedziła nas nauczycielka muzyki Aleksandra Fudala. Czerwiec upłynął też pod znakiem zabaw na świeżym powietrzu. A jak zabawa, to nie może zabraknąć atrakcji na Pikniku Rodzinnym. Lato, lato, lato czeka... niedługo wakacje. Dużymi krokami zbliżamy się do końca roku szkolnego. Z tej okazji chcielibyśmy podziękować naszym Świetliczakom za wspólnie spędzony czas i życzyć udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji!  

MAMY MAJ

Obraz
Maj na świetlicy rozpoczęliśmy w biało-czerwonych barwach, wykonując symbole narodowe. Zaczerwieniło i zabieliło się od kotylionów, orzełków, flag i kwiatów z bibuły. Z okazji Dnia Europy pędzle poszły w ruch i zmalowaliśmy kolorową tęczę, która ubarwiła naszą ścienną dekorację na świetlicy. Obchodziliśmy też Międzynarodowy Dzień Rodziny, wykonując prace plastyczne z szacunkiem nawązujące do tematyki tego święta.    

JUŻ WIOSNA !

Obraz
Coraz cieplej, więc sporo czasu spędzaliśmy na świeżym powietrzu, wykorzystując ciepło promieni słonecznych. Kwiecień na świetlicy upłynął pod znakiem gier planszowych i zabaw ruchowych na dworze. Graliśmy w scrabble. Robiliśmy strojne kapelusze i prace plastyczne nawiązujące do tematyki Dnia Ziemi. Z okazji Światowego Dnia Książki czytaliśmy w kwietniu ,,Dzieci z Bullerbyn" i Harrego Pottera.  

W MARCU JAK W GARNCU

Obraz
W marcu jak w garncu! W marcu czuć było już w powietrzu wiosnę i zbliżające się święta Wielkiej Nocy. Zrobiliśmy wiele pisanek, palm wielkanocnych. Dziewczynki zrobiły również piękną Marzanne, którą żal było spalić i gościła w naszej sali całą wiosnę:)   

ŚNIEŻNY LUTY

Obraz
W styczniu nie chodziliśmy zbyt długo do szkoły, ponieważ była przerwa świąteczna, a zaraz potem upragnione ferie. Nadszedł bardzo mroźny luty i wróciliśmy do szkoły. Trzeba przyznać, że zima w tym roku dopisała jak nigdy, a na naszej świetlicy działo się sporo: impreza karnawałowa, tłusty czwartek, dzień kota, a jeśli mróz zbyt mocno nie szczypał w nos, to oddawaliśmy się zimowemu szaleństwu.  

MAGICZNY GRUDZIEŃ

Obraz
Grudzień to czas mroźny i biały, gdy świat śniegiem przysypały. Mikołaj prezenty już niesie, cisza zapanowała w lesie. Choinka w pokoju błyszczy pięknie, każdy o ciepło i miłość mięknie. Zima na dobre już zagościła, grudzień nam radość zwiastował.    

LISTOPAD

Obraz
W dniu 5 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci w bajkowych przebraniach mogły się wcielić w postać ulubionego bohatera. Było baśniowo i kolorowo. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowaliśmy też patriotyczną gazetkę okolicznościową.